Haarweb Forum  
Bijna 100.000 bezoekers p/mnd! Zie hier

Ga terug   Haarweb Forum > Alopecia Androgenetica > Medicijnen/haargroeimiddelen

Reageren
 
Discussietools Discussie waarderen Weergave
Oud 21 april 2019, 16:47   #1
KaleDonder
HaarWeb lid
 
KaleDonder's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 maart 2012
Berichten: 145
Geslacht:
Effect van 5-alpha blockers op ...

Oké, het is even geleden, maar...

Ik heb, sinds het stoppen met fina, ontzettend last van droge ogen.
Laatst weer een maand of wat aan de fina gezeten en duidelijk minder last ervan gehad. Eerlijk gezegd weet ik niet of fina de droge ogen heeft veroorzaakt, of ze heeft verkomen tot nu ik ermee gestopt ben.

Beetje op zoek naar verklaringen en ervaringen natuurlijk en kijk: http://www.richmondeye.com/ocular-si...f-medications/

Citaat:
" However, certain medications have been found to have definite ocular side effects and may pose a risk to the eye or visual system. The listing that follows discusses these more notable cases."
Citaat:
Unfortunately, stopping medications such as Flomax preoperatively has not been effective at preventing IFIS, which can still occur even years after stopping the medication.
Natuurlijk komen de erectiepillen ook in deze lijst voor en ik meen dat velen van jullie die aan de fina zitten wel bekend zijn met deze middelen

Maar zonder gekheid, ik begon last te krijgen van droge ogen en wazig zicht tijdens mijn eerste 'pauze' van de fina. Even volgehouden en ja hoor, toch weer die zooi nodig. Toch weer gestopt en het werd alleen maar erger. Dus ja, ik ben vrij zeker dat het stoppen allerlei problemen oplevert die nog erger zijn dan wanneer je eraan zit.

Ben benieuwd naar jullie ervaringen. En simpele reacties als 'het is klinisch bewezen dat het niks schaadt' hoef ik niet te horen, die heb ik al genoeg gezien. Deze bevinding betreffende oogfunctie geeft toch wel aan dat het meer doet dan alleen wat DHT verlagen...

Geloof me, haarverlies is NIETS vergeleken bij verminderde functie van je ogen.
KaleDonder is offline   Met citaat reageren
Oud 21 april 2019, 23:32   #2
nicolaasdk
HaarWeb lid
 
Geregistreerd: 18 februari 2017
Berichten: 690
Geslacht:
De oorzaak lijkt niet 1 op 1 samen te hangen met finasteride. Zoals je beschrijft lijkt de blootstelling aan finasteride "exposure" niet samen te hangen met de klachten. Want als ik het goed lees dan krijg je ook meer klachten als je stopt? Heb je weleens gedacht aan hooikoorts gezien de tijdsrelatie? Een site voor medisch specialisten die je kunt gebruiken is; https://www.oogartsen.nl/oogartsen/o...en/droge_ogen/

Groet,
Nicolaas

Laatst gewijzigd door nicolaasdk; 21 april 2019 om 23:34
nicolaasdk is offline   Met citaat reageren
Reageren

Discussietools
Weergave Geef een waardering voor deze discussie
Geef een waardering voor deze discussie:

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 18:03.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Produced by Limelight Studios. Copyright © 2001-2014 Stichting HaarWeb.